Великий день! Великий день!
|
Світить сонце, птах співає в небі синім.
Серце сповнене надії у ці дні,
Веселімося, хвалімо Божі сили,
Прославляймо наш Великдень на землі!
Учні 3- Б класу провели лінійку: " Великий день! Великий день! Ясний Великдень на Землі!".
Свято Великодня - це свято перемоги любові і добра над злом, над смертю, нашої надії на майбутнє
Воскресіння. Тому в ці дні ми пригадуємо Воскресіння Ісуса Христа. Надіємось, що так, як воскрес Христос, воскресне Україна.
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!
День Цивільного захисту під час війни - особливий день. Наймолодший учень розуміє, що отримані знання та навички можуть стати у нагоді щохвилини.
Мабуть, тому учні 1-4 класів були активними учасниками всіх запланованих заходів.
Бесіди, інтерактивні ігри, вікторини на ранкових зустрічах,
відпрацювання дій при пожежі,
уроки самооборони,
спортивні естафети,
укомплектування аптечки,
уроки мінної безпеки,
релаксаційні вправи для нормалізації емоційного стану та зниження тривожності,
зустріч з головним фахівцем відділу ЦЗ управління запобігання НС та ЦЗ по Львівській МТГ ГУ ДСНС України у Львівській області,
навчальні екскурсії на території ЛДУ БЖД,
виставка малюнків "Бережи життя!",
навчальна евакуація
Сподіваємося, що набуті навики залишаться захоплюючою грою та ніколи не стануть у нагоді.
Вчора завершився районний етап інтелектуальних змагань серед учнів 4 класів Lviv School Quiz!
Вітаємо нашу шкільну команду з перемогою та виходом у фінал
Ви показали високий рівень підготовки та професіоналізму! Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому вчіться, дізнавайтеся щось нове, розвивайтесь!
Висловлюємо подяку координатору шкільної команди Ірині Кундельській за належний рівень підготовки та розвиток інтелектуальних здібностей учнів!
Пишаємось нашими переможцями!
Бажаємо успіхів у фіналі Lviv School Quiz 2024!
Маленькими кроками - до великої перемоги
Про мінну безпеку знати важливо
|
Хто розкаже краще про безпеку, як не курсанти ЛДУ БЖД?
Наші учні 2-4х класів тепер знають, як поводитись у надзвичайній ситуації, як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Обізнаний - значить озброєний!
Діти в захваті від уроку та від можливості відчути себе справжнім рятувальником.
Ось і завершилася 1 гра ІІ районного туру Lviv School Quiz!
Вітаю шкільну команду з першою перемогою у ІІ етапі районного квізу
Хочу подякувати нашим четвертокласникам - Єві Орловській, Єві Гнеп, Назарові Лукашу, Денисові Вербицькому, Владиславу Гладуну, Данилові Бучинському, Михайлу Переймибіді, Орестові Чаусу, адже вони - неймовірні, цікаві, креативні, вміють працювати в команді, проявили свої знання та навички і продемонстрували свій інтелектуальний потенціал
Варто віддати належне їхнім зусиллям та бажанню досягти успіху!
Окрема подяка координатору шкільної команди Ірині Кундельській за організацію та підготовку учнів!
Бажаємо успіхів у наступних турах Lviv School Quiz 2024!
Маленькими кроками - до великої перемоги
Тиждень початкової школи успішно крокує)
Практична робота з інформатики "Кошик добрих справ" для учнів 2-их класів!
Під час заходу наші маленькі генії не лише розвивали свої навички у сфері роботи з комп'ютером, а й створили плани та цілі, спрямовані на допомогу іншим та покращення нашого оточення.
Діти долучилися до благодійних ініціатив та обіцяли допомагати один одному, використовуючи свої вміння для добрих справ.
Дякуємо всім, хто долучився до цієї події та підтримав наших маленьких героїв у їхньому надзвичайно важливому завданні.
Вчитель Колещук Н.Г.
Інформатика – наука багатогранна й пов’язана з різними навчальними предметами та подіями. Учні 3-4 класів долучились до Тижня початкової школи та провели проектно-пошукову роботу, створили матеріал в застосунку Microsoft PowerPoint та попрацювали колективно над створенням спільної презентації за допомогою онлайн-редактора Google Presentation на тему "Історія, таємниці та традиції Великодня в Україні"
Вчитель Кундельська І.М.
У квітні - Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.
Екологічні проблеми сьогодення набули глобальних масштабів. Тому надзвичайно важливо змалку формувати в дітей екологічну свідомість, екологічну культуру, залучати учнів до вивчення, збереження та відтворення природи.
Студенти УКУ під егідою Громадської організації “Флора” підготували для четвертокласників нашої школи виставу на основі всім відомої казки «Колобок».
Мета заходу - ознайомлення учнів з актуальними екологічними проблемами, виховання бережливого, відповідального й шанобливого ставлення до природи, поваги до ближнього і вміння вчасно прийти на допомогу.
Було і весело, і сумно … Талановитим молодим акторам вдалося розкрити школярам причини і можливі негативні наслідки екологічної катастрофи та показати шляхи її уникнення.
Після перегляду вистави та активної бесіди на екотематику глядачі отримали цікаві подарунки – незвичайні еко олівці, у кожен з яких вмонтована капсула з насіннями рослин. Замість того щоб викинути використаний олівець, його кінець з капсулою можна буде «посадити» у вологий ґрунт та через деякий час насолоджуватись рослинкою.
Тепер усі дуже активно малюють та креслять тільки подарованим олівчиком)))
Дозволь, Ісусе, за Тобою йти
|
У неділю, 21 квітня, у Народному домі села Новий Став відбулась благодійна Хресна дорога «Дозволь, Ісусе, за Тобою йти» у виконанні вчителів та учнів 4-Б класу початкової школи 53 м.Львова, парафіяльного хору Свято-Богоявленського Храму ПЦУ с.Новий Став!
Під час заходу було зібрано 17 500 гривень для підтримки Збройних Сил України!
Цікаве і захоплююче міксоване шоу від музею Еврика. Учні 3-В (класний керівник Романишин О.Є.) і 4-Б (класний керівник Клочко О.І.) класів відчули себе юними фізиками, хіміками... провели цікаві досліди...
Земне тяжіння, Рівновага, Інерція, Вакуум, Чарівний восьминіг, Торнадо, Виверження справжнього вулкану, Фараонові змії, Вогнедихаючий дракон, Ілюзія, Джин у колбі, Веселка без Сонця, Трансформатор Тесла, Лампочка в руках. Як результат - поповнили свою скарбничку новими мегацікавими знаннями, отримали море задоволення та позитивних емоцій!
20 лютого по всій країні лунала "Плине кача...", вся Україна вшановувала пам'ять Героїв - Янголів Небесної Сотні.
З цієї нагоди у стінах ПШ 53 м. Львова учні 3-В класу (класний керівник Романишин О.Є.) провели лінійку-реквієм "Час плине, а пам'ять залишається..."
У своїх виступах діти згадали тих, хто віддав за Україну власне життя, хто не побоявся відстоювати гідність і свободу під час Революції Гідності; співали патріотичні пісні та схилили голови у хвилині мовчання.
На завершення вшанування подвигу Героїв учні взяли участь у всеукраїнській акції "Ангели пам'яті" - пішли до Меморіалу пам'яті Героїв Небесної Сотні, де склали молитву, запалили свічки, розвісили своїх ангеликів, поклали квіти та заспівали гімн!
На жаль, щодня кількість Небесних захисників збільшується - дорога ціна української свободи. Але ми боремося, ми вистоїмо, ми переможемо!!!!
Наше майбутнє - діти війни, своїми долоньками закриють Україну, врятують Батьківщину!
Честь і шана усім, хто віддав своє життя за Україну!!!!
22 січня, одне з найважливіших подій в історії нашої країни - День Соборності України. Учні та вчителі нашої школи вшанували разом цей день, згадали події, які привели до створення єдиної незалежної країни і, звичайно, не забули про наших героїв, які загинули і, нажаль, продовжують гинути і сьогодні за волю нашого народу.
We want peace in this world!
|
We want peace in this world!
We want peace in OUR COUNTRY!
День Миру в думках українців щодня. Це найзаповітніша мрія! І незважаючи на знущання, тероризм та влаштований росіянами геноцид, наші КВІТИ ростуть...
День Цивільного Захисту в умовах війни - особливий. Це не пасивне слухання бесід з переконанням - "це мені не пригодиться". Кожен захід - інтерактивний, з активною участю усіх - від вчителя, інструкторів до наймолодшого учня.
Диспути, перегляд навчальних фільмів, тематичні виставки малюнків та плакатів, вікторини, навчальна евакуація, уроки з мінної безпеки (вчитель Лазів Н.) та уроки самозазисту (вчитель Чучман Х.), зустрічі з поліцейськими та пожежниками, навчальні екскурсії в музей історії пожежної справи та ЛДУ БЖД навчають маленьких школярів діяти у надзвичайних ситуаціях, навчають зняти тривожність та формують навики надання допомоги, зарадити біді та уникнути ризиків. Адже, українці знають, що найцінніше - це людське життя. Бережімо його!
Шкільні квізи передбачають створення умов для формування інтелектуальної еліти, організацію змістовного дозвілля учнів, навчають дітей працювати в команді, в колективі, сприяють вихованню стресостійкості, емоційної врівноваженості та наполегливості. Це чудова нагода для учнів показати свої знання, розвивати критичне мислення та з користю провести час.
Сьогодні у школі відбулася друга шкільна ліга Lviv School Quiz 2023.
Вітаємо учнів з гарними результатами.
Бажаємо всім успіхів у наступних шкільних лігах Lviv School Quiz
БЕЗПЕЧНЕ СУСПІЛЬСТВО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДИТИНСТВА
|
Для того, щоб забезпечити безпечне майбутнє суспільства, потрібно вивчати правила пожежної безпеки та цивільного захисту ще з дитинства.
У рамках тижня Цивільного захисту у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності побували учні 2 -В класу ( кл.кер. Романишин О.Є.)
Школярам була проведена пізнавальна екскурсія територією. Діти оглянули музей, навчальну пожежно-рятувальну частину, повторили правила безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях, розширили знання про подвиги пожежників та про події Чорнобильської трагедії.
https://youtu.be/PuPn-bbT3oc
Без мови – не створити нам держави,
Доріг тернистих – не перебрести!
Хай вороги жорстокі і лукаві –
Стіною стань і мову захисти!
Річ не про те, що мова солов'їна,
Бо мова – глибше, ніж пташиний спів.
В її скарбниці – доля України,
Космічна нерозгаданість віків.
Микола Лотоцький
Понад 1,5 мільйона дітей покинули Україну з 24 лютого 2022 року. Більшість школярів, навчаючись іноземною мовою у школах за кордоном, продовжують вивчати рідну українську мову онлайн в Україні.
Віримо, що війна якнайшвидше закінчиться нашою перемогою і всі українські діти повернуться додому! ВСЕ БУДЕ Україна!
3-Г клас Класний керівник О. Гарбуз
Шкільний КВІЗ для учнів 4-их класів
|
Четвертокласники нашої школи долучилися до Lviv School Quiz. Проведення шкільних квізів має на меті підвищити інтелектуальний рівень школяра, популяризувати пізнавальні інтереси, виробляти навики співпраці в команді. Члени журі були приємно вражені знаннями. ерудицією, креативністю та злагодженими діями учасників змагань.
Дякуємо всім командам та координатору шкільних квізів Ірині Кундельській.
День пам'яті Героїв Небесної Сотні
|
3-Г клас Класний керівник О. Гарбуз
Ранкова зустріч ""Ангели, які тримають небо"
Спасибі вам усім звитяжні браття,
Низький уклін від серця до землі,
Ви розпалили не на вулиці багаття,
А в серці кожного жагу до боротьби
Небесній Сотні
Шана й молитви,
За чисті душі,
Що злетіли в небо.
Їм шлях високий
Боже, освяти.
І в мирі, Господи,
Прийми до себе
16 лютого ми, українці, вдруге в історії відзначали День єднання. Нове свято було оголошено Президентом минулого року через заяви, що саме цього дня розпочнеться повномасштабне російське вторгнення. Назва цього свята говорить сама за себе...
В цей день учні 4-Г класу разом із класним керівником Бойко С.С. та Кундельською І.М. провели тематичну лінійку під назвою "Ми сильні, бо ми - Єдині!".
Єднаймося, бо в єдності наша сила! Сьогодні, як ніколи, ми повинні бути ЄДИНІ!!!
16 лютого ми відзначаємо День єдності українського народу. В цей день учні 2-Г класу виступили з флешмобом під назвою "Тільки в єдності наша сила".
https://youtu.be/4FMMWfnewhM
Вчитель Лазів Н.Й.
Тиждень інформатики розпочався підготовкою роботів та «науковими пікніками», де вивчення навчального матеріалу відбувалось за темами, навколо яких поєдналися декілька шкільних предметів, школярі досліджували та узагальнювали інформацію про роботів, принципи роботи та затребуваність у сучасному світі.
Четвертокласники запекло змагались у брейн-рингу «Інформаційні знавці». У серйозних інтелектуальних баталіях перемогу здобули команди «Непереможні українці», «Бандерівці», «Українці» та «Зірки».
Також учні розглянули вплив морально застарілої та зламаної техніки на екологію планети. Разом з Іриною Пігурою і Марією Романюк з Львівської обласної бібліотеки для дітей навчились правильно використовувати та утилізувати техніку, дізналися як сортувати та переробляти сміття.
Тиждень інформатики завершився виставкою роботів, які учні створювали в школі та вдома з батьками. Усі змогли проявити свою творчість та креативність у створенні найкращого робота. Виставка макетів роботів продемонструвала різноманітні техніки та підходи: об’ємна паперопластика, конструктори ЛЕГО, підручні матеріали (кришечки, сірникові коробочки, паперові стакани, тощо). Діти виготовили мега-позитивні та різноманітні моделі. Журі визначили переможців у різних номінаціях – активний клас, дбайливий робот, помічники людей, грізні воїни, креативні помічники.
Завершився тиждень інформатики танцювальним флешмобом «DANCE-ROBOT» для усіх бажаючих школярів.
Свято Христового Стрітення
|
Запалю я свічку, щоб горіла,
Щоб грім, блискавка та рашиська ракета
Наш будинок не спалили.
Ой, свічечко-свіча та свята водице,
Від москаля нас бережи
ЗСУ та Україну сохрани!
У нашого християнського народу є звичай, пов'язаний зі святом Христового Стрітення - благословення та освячення свічок.
Учні 3 А класу готуються до свята, і з бажанням виготовили власну свічку. Провела майстер- клас п. Ірина Гнилякевич. Частина коштів буде надіслана на допомогу ЗСУ.
День безпечного інтернету
|
Учні 4- их класів до Дня безпечного Інтернету працювали з матеріалами «Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?».
З учнями молодшої школи необхідно завжди обговорювати питання доцільності використання додатків, ігор, функціоналу соціальних мереж. Бо вік, з якого можна реєструватися на більшості соціальних платформ та додатків, це 13+ років. Тобто, якщо діти використовують додатки чи ігри, які не призначені їм за віковою категорією для неї, то це може призвести до неприємних наслідків. Такий віковий рейтинг показує, що вміст гри чи додатку може містити неналежний матеріал для дитини меншого віку.
Для батьків та вчителів)
ЩО Ж ВАЖЛИВО ЗНАТИ ДОРОСЛИМ ПРО ОБМЕЖЕННЯ В ІНТЕРНЕТІ ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ?
• в онлайн-маркетах (де користувачі завантажують додатки чи ігри) є віковий рейтинг, на який важливо звертати увагу;
• автоматичні платні підписки (важливо відключати таку функцію на нових додатках чи іграх, які завантажує дитина);
• бажано, щоб на пристроях, які є в доступі дитини (вдома та в навчальному закладі) були налаштовані батьківські контролі (програми, які дозволяють обмежувати перегляд певного контенту та сайтів);
• для зменшення кількості ризиків, з якими дитина молодшого шкільного віку може зустрітись онлайн, рекомендовано використовувати дитячі версії програм, наприклад, YouTube Kids. Там одразу міститься контент, який призначений виключно для дітей;
• використовуєте функцію безпечного пошуку на пристроях, якими користується дитина (особливо в час війни, коли в мережі є велика кількість травмуючого контенту з зображенням насильства чи смерті) - через google. Також для дітей можна використовувати спеціальні програми безпечного пошуку СВІГЛ та Kidssearch.
Наймолодші учні до Дня безпечного Інтернету підготували виставку малюнків «Смайлик безпеки». Позитивні смайлики усміхаються з усіх шкільних стін та стендів, у школі стало ще світліше! А завтра, ми передамо ці малюнки нашим захисниками, щоб їм теж було безпечно та радісно від дитячого тепла.
«Інтернет – друг і ворог» - такі постери до Дня безпечного Інтернету створили учні 3-іх класів на уроках інформатики. Діти ознайомились з ключовими принципами мережевого етикету й безпеки, отримали корисну інформацію про небезпеку ігрової залежності. Третьокласники працювали у командах, радились, приймали спільні рішення і отримали чудовий результат!
"Всесвітній день читання вголос"
|
Щорічно у першу середу лютого відзначаємо Всесвітній день читання вголос. Цього року цей день припав на 1 лютого. До учнів 1-Д класу завітав на ранкову зустріч п. Юрій (батько учня класу – Марка), який прочитав першокласникам повчальну казку. Діти уважно слухали, а потім всі разом обговорювали прочитане.
Ось так розпочався перший день лютого у 2-В класі.
Це ранкова зустріч, на якій діти читають у колі вголос.Тому що сьогодні Всесвітній день читання вголос!
Цей процес покращує розуміння, розвиває швидкість мовлення, розширює словниковий запас, підвищує грамотність.
А ще читання вголос знижує стрес і робить нас щасливими!
Назва документу завантажити
|
|
-Семестровий календар подій 2022-2023 н.р. |
|
-Заходи щодо відзначення Дня Соборності України |
|
"Віртуальна та доповнена реальність"
|
Урок інформатики для учнів 3-іх класів у нашій школі був особливим, адже ми провели його в бібліотеці. Діти мали можливість ознайомитися з важливими аспектами використання інформаційних технологій в бібліотечній справі та звернути увагу на спільність науки і творчості.
Тема уроку "Віртуальна та доповнена реальність" була розглянута в аспекті творчості Кобзаря. Учні отримали теоретичні матеріали про використання інформаційних технологій у бібліотечній справі, про зберігання та обробку інформації, а також про важливість науки та освіти для розвитку суспільства.
Але головною особливістю цього уроку став зв'язок між віртуальним та реальним світом, який ми вивчали через призму творчості Тараса Шевченка. Учні досліджували життя великого поета, використовуючи інтернет-ресурси та бази даних бібліотеки. Вони також мали можливість дізнатися про музей Шевченка та електронний каталог книг, присвячених творчості поета.
Таким чином, учні зрозуміли, що використання інформаційних технологій в бібліотечній справі не є відокремленим від реального світу та його культурної спадщини. Навпаки, вони допомагають зберегти інформацію та досліджувати творчість видатних постатей, таких як Тарас Шевченко.
Ми сподіваємося, що цей урок став для наших учнів невід'ємною частиною їх освіти та надихнув на подальше вивчення літератури через призму інформаційних технологій.
"День Соборності України"
|
22 січня - особлива дата в історії України, адже ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України, свято, яке символізує те, що ми всі - один народ і жодні кордони не зможуть розділити нас.
Соборність – це ключовий аспект усвідомлення українцями того, що вони мають спільну ідентичність, мову, культуру, історію та традиції.
Сьогодні ми бачимо, як події сторічної давнини повторюються і набувають нового змісту. Російська пропаганда довгий час намагалася поділити нас на «східняків» і «западенців», щоб розколоти Україну. Не вдалося! Ми засвоїли уроки історії й розуміємо, що лише в єдності наша сила, а згуртованість – запорука перемоги.
Українці вкотре довели, що спроможні об’єднатися попри всі складнощі та розділеність!
Історію треба знати, щоб вчасно й правильно реагувати на виклики!
Слава Україні!
Слава ЗСУ!
Слава кожному, хто наближає нашу перемогу!
"Скарбничка добрих справ"
|
Майстер - клас з виготовлення різдвяної свічки
|
23 грудня 2022 р. у 1- Д класі (класний керівник Фрейда Х.М.) відбувся майстер-клас з виготовлення різдвяної свічки. За народними звичаями, на Святвечір на столі обов’язково має горіти воскова свічка, яка символізує тепло, мир, злагоду і сподівання на кращу долю. Ще більшу силу має свічка, виготовлена власноруч.
Напередодні дня Святого Миколая...
|
Напередодні дня Святого Миколая учні 2-В класу провели пленерний інтегрований день у м. Бориславі. Це була захоплююча поїздка.
Діти відвідали храм Святої Анни, де піднесли свої дитячі молитви за мир в Україні! Також цікавою була екскурсія в аптеку-музей Йогана Зега - винахідника нафтової промисловості, де учням провели майстерку про видобуток, властивості та використання бориславської нафти.
Але найцікавіше - це зустріч зі Святим Миколаєм!
Чарівна атмосфера, щирі вірші, пісні та обіцянки, солодкі подарунки - це те, що принесло максимум задоволення. Діти поглибили свої знання про свято Миколая, національні звичаї і традиції зимових свят.
Учні 2 - Б класу (вчитель О. Смерека) провели майстер - клас з розпису ікони святого Миколая.
Мандрівка до Святого Миколая
|
16 грудня 2022 р. учні 1 – Д класу (вчитель Фрейда Х.М.) здійснили омріяну подорож до Резиденції Святого Миколая у «Древньому Граді».
Майстер – клас з розпису пряників, частування домашнім какао, таємнича розмова з Святим Миколаєм і , звичайно, солодкі подарунки викликали безліч позитивних емоцій у першокласників.
Листівки учнів 3-Г класу (вчитель О. Гарбуз) зі щирими вітаннями та побажаннями в День ЗСУ вже у місці призначення. Ось їх тримають у руках справжні воїни - хоробрі, сильні, суворі чоловіки!
Дорогі наші захисники!
Хай наші листівки зігрівають ваші сердечка Пам'ятайте, що ми дуже віримо в вас, дуже любимо Україну і переживаємо за її долю.
Ми просимо у Господа, щоб беріг вас усіх і повернув якнайшвидше до ваших рідних!
Дякуємо, що захищаєте нас
Слава Україні!
Героям слава!
"День української хустки"
|
Яскрава українська хустка на плечах української дівчини, жінки як символ рідної країни, як прояв величі душі….
Я – не панна, давно – господиня!
В мене хусток й вишиванок повна скриня!
А у 3-Г класі маю багато дівчаток-україночок вродливих! (О.Гарбуз)
Краса – врятує світ, добро – все переможе!
Щодня молимось за воїнів ЗСУ, за наших захисників, за героїв! Щодня хвилиною мовчання вшановуємо загиблих у цій страшній війні. Щодня співаємо Гімн України із беззаперечною вірою у перемогу наших збройних сил над ворогом!
Сьогодні особливо щирою була наша молитва за всіх, хто стоїть на сторожі суверенності нашої держави! Особливо урочисто звучав гімн у 3-Г класі! (вчитель О. Гарбуз) Особливі слова привітань і побажань мої маленькі учні писали своїми великими серцями у створеному власноруч лепбуці.
Знаємо, що кожен з цих списаних і розмальованих клаптиків паперу вже зовсім скоро потрапить у кишеню біля серця мужнього українського воїна і зігріватиме його душу в холодну зиму та надихатиме на нові геройські вчинки, отже, наближатиме нашу перемогу!
Віримо в ЗСУ!
Дякуємо за відвагу!
Чекаємо вас вдома, герої!
Учні 1-В класу активно долучилися до шкільної акції "Дякуємо за відвагу!", яка була проведена до Дня Збройних сил України.
«Український Сократ»; «найбільший український філософ всіх часів»; «перший поет-лірик і байкар в українській літературі»; «перший народний вчитель української педагогіки». Все це вислови про одну людину українського філософа, поета, педагога, художника, музиканта Григорія Сковороду.
Верховна Рада України ухвалила постанову "Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди"(№4084) на державному рівні, оголосивши 2022 рік, роком Григорія Сковороди.
Початкова школа № 53 м. Львова 02 грудня 2022 р. долучилася до урочистого відзначення роковин.
Учні 4-В класу та класний керівник Тимошенко В. Ю. звернулися до думок і творчості Григорія Савича й на лінійці висвітлили думки великого мислителя, інсценізували байку "Бджола та Шершень", пригадали настанови філософа.
"Пам'ятаємо про голодомор"
|
До 90-их роковин пам'яті жертв голодомору 1932-1933 р.р. у 1 -В класі (вчитель Т. Козак) була проведена бесіда " Не забуде Україна! Не забудемо і ми!"; акція "Незабудка пам'яті"
Учні 3-А та 3 -В класів вшанували пам'ять жертв Голодомору.
Написання ЕСЕ "Хліб потрібно берегти".
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Україна – країна смутку і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше мають її, країна гарячої любові до народу і довгої, вікової, героїчної боротьби за волю…
Сьогодні, 21 листопада, ми відзначаємо День Гідності та Свободи. Згадуємо тих, хто розпочав Помаранчеву революцію у 2004 році та Революцію Гідності у 2013 році, а також не можемо не згадати про наших воїнів, людей, що сміливо боронять нашу землю! Згадуємо також тих, чий шлях уже привів до Бога, вони – сміливі доньки і сини нашої незламної України, які віддали свої життя за правду та справедливість.
Ми повинні пам’ятати і не забувати трагічні сторінки нашої історії! Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього…
21 листопада 2022 року учні 3-А класу, класний керівник Світлана Петрів та педагог-організатор Ірина Кундельська на лінійці "Вільні творити майбутнє" вшанували героїв Майдану, героїв АТО, героїв у війні проти росії, котрі віддали своє життя за світле майбутнє України.
Тиждень безпеки дорожнього руху
|
До Тижня безпеки дорожнього руху у 1 – Д класі (вчитель Фрейда Х.М.) було проведено єдиний національний урок «Безпечна дорога додому». Діти досліджували різні ситуації на дорогах, вчилися правил безпечної поведінки.
Незалежно від того, чи ходять діти в школу пішки, їздять на велосипеді, або користуються громадським транспортом, їх слід навчати правилам безпеки на дорогах. Саме такий урок «Безпека на дорозі - безпека життя» відбувся і в 1-Г класі (вчитель Білобринь Н.В.)
Для учнів 4-х класів 18.11.2022 року представниками ДСНС було проведено ознайомчі бесіди щодо правил поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період. Школярі повторили явища природи, що характерні для зими, з'ясували загрози, що можуть становити небезпеку на дорогах та вулицях. Діти дізналися, що чатує нас над головою та як себе захистити, повторили правила дорожнього руху під час ожеледиці та як себе поводити на льоду. Хоча усі озвучені поради були прості й знайомі, та при певних обставинах вони можуть врятувати або зберегти нам життя.
Підсумки проведення І етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
|
З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, виховання у дітей поваги до мови і традицій рідного народу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом, підвищення рівня знань учнів, 11.11.2022р. був проведений І етап XXІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Журі перевірило роботи учнів 3-4 класів. Завдання, які були запропоновані учням, не виходили за межі навчальних програм і відповідали рівню Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. При оцінюванні робіт враховувалися повнота розкриття творчої теми, знання рідної мови,творчий підхід до розв’язання мовних завдань.
Згідно з рішенням журі, на підставі протоколу від 11.11.22р., визнали переможців:
Серед учнів 4 класів:
І місце – Турчика Маркіяна (4-Б кл.)
ІІ місце – Сиванич Ярину (4-А кл.)
ІІІ місце – Пісарєву Дарину (4-А кл.)
Серед учнів 3 класів:
І місце –Парій Марту (3-Гкл.)
ІІ місце – Орловську Єву (3-А кл.)
ІІІ місце – Гнеп Єву (3-Г кл.)
Рідна мова в рідній школі
|
Українська мова століттями продовжує передаватися від покоління до покоління, протистоїть ворожій пропаганді та захищає національні цінності.
Сьогодні наша рідна мова – це потужний бренд! Розмовляти та думати українською, мовою сильної та незламної нації, – це модно і престижно!
Тримаймося!
Ми – сильні!
Ми – Україна!
Лінійка, присвячена Дню української мови і писемності. Учні 4-А класу (вчитель Кіндрат Г.Ф.)
https://youtu.be/VeTLWszB3Xo - Під час війни, як ніколи, стало зрозуміло: мова — також наша зброя. 1-А клас разом зі своєю вчителькою Брода А.В. долучились до відзначення цього свята. З учнями було проведено інтерактивну гру «Яка наша мова?» та флешмоб читання віршів «Одна вона у нас така - уся співуча і дзвінка.»
Учні 4-В класу (класний керівник Тимошенко В. Ю.) з 07.11 по 11.11. 2022 року взяли участь у заходах, приурочених Дню української мови та писемності. Діти на творчій майстерні виготовили мовний куб "Мова- скарб народу", розшукали слова, що описують українську мову, довели, що люблять рідну мову й чому вона є важливою, а також пригадали творчість відомих українських письменників.
Хто й коли надрукував перший "Буквар", скільки слів містили перші рукописний і друкований словники, яким роком датована перша згадка про українські слова, учні дізналися, взявши участь у математичному марафоні "Українська мова в цифрах". Перевірити свої знання з мови здобувачі освіти мали змогу на інтелектуальній грі "Магія рідного слова", що пройшла в інтерактивній формі з використанням мультимедійної дошки.
Заглибитися у мудрість українського слова школярі змогли виконуючи завдання фотофлешмобу, виставку якого було організовано біля кабінету. Вже наприкінці тижня свої думки та здобуті знання учні 4-В класу узагальнили в пазлі думок "Тож плекаймо рідне слово, бережімо мову".
Всі учасники отримали велике задоволення від проведених заходів і вкотре впевнилися - українська мова є неповторним духовним скарбом нашого народу!
До Дня української писемності та мови у 1 – Д класі (вчитель Фрейда Х.М.) проведено бесіду «Наша мова солов’їна» . Учні декламували вірші про мову, розгадували ребуси, виконували творчу роботу «Оживи букву».
До Дня української писемності та мови учні 2-В класу (вчитель Романишин О.Є.) зі своєю вчителькою завітали в обласну бібліотеку для дітей на бібліотечний урок "Світлиця слова".
Дітям провели екскурсію залами бібліотеки та бесіду про те, як книга прийшла до людей. Учні переглянули цікаву презентацію та мультфільм, поглибили свої знання про День Нестора Літописця, про виникнення писемності, про історію та розвиток української мови, про її красу, багатство та важливість в житті людини!
Тиждень української мови та писемності у 4-Г класі (вчитель Бойко С.В.) пройшов цікаво і плідно. Учні виготовили «Мовну скарбничку», проєкт «Українською думаю, розмовляю, читаю, співаю, пишу».
Пам‘ятаймо, що мова - найдорожчий наш скарб. Бережімо красу і чистоту рідної мови!
Учні 1-В класу (вчитель Т. Козак) активно долучилися до святкування Дня української писемності та мови. Вони взяли участь в інсценізації українських казок, в оформленні виставки ілюстрацій до улюблених казок, у мовних іграх "Розгадай ребус", "Відгадай загадку". Діти декламували вірші та співали українські пісні. Заходи були проведені з метою розвитку творчих здібностей, мовлення і мислення учнів; формуванню високоморальної особистості; вихованню інтересу до народних традицій, поваги до рідного слова.
Класний лепбук. Учні 3-А класу (вчитель Петрів С.С.)
Класний лепбук. Учні 3-В класу (вчитель Гетьман Г.С.)
https://youtube.com/shorts/NK2wTJRJC7U?feature=share - Боднар Злата(3-В клас)
Кожен, хто обрав для себе шлях боротьби за свободу і незалежність України – сильний духом, непохитний у своїх переконаннях, зі сталевою волею і міцною вірою.
Ми маємо що захищати і за що боротися! Наші воїни – відважні в бою і незламні в бажанні перемогти ворога. Мужні люди не потребують співчуття і милосердя, але відчуття і розуміння солідарності, підтримки – навіть найвідважнішим додає сил і впевненості, надихає і рятує від зневіри. Підтримувати і допомагати – сьогодні обов’язок кожного.
Дякуємо всім небайдужим за участь у благодійних акціях! Віримо, що маскувальна сітка з нашої білої тканини не тільки захистить когось від ворожого обстрілу, а й стане надійним оберегом. А зібрані кошти будуть частиною суми, необхідної для закупівлі військового обладнання.
P.s. зібрані кошти в сумі 41269 грн. надійшли на рахунок 103 окремої механізованої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України.
Долучаймося, їм потрібна наша допомога!
Дякуємо батькам, учням та працівникам школи за участь в акції «Смілива гривня». А також - працівникам ПриватБанку за надану допомогу. Зібрані кошти – 17222,50 грн. (77 кг монет).
В рамках акції, присвяченій Дню захисника та захисниць України ГО «Культурно - мистецький центр Писаночка» (керівник Ірина Гнилякевич) зібрала 8400грн.
Смаколики з українською символікою, виготовлені учнями 1-А (вчитель А. Брода), 1-Б (вчитель О. Гарматій), 1-В (вчитель Т. Козак), 1-Г (вчитель Н. Білобринь), 2-Б (вчитель О. Смерека), 4-В (вчитель В. Тимошенко), силами волонтерів, доставлені на передову українським воїнам.
До акції долучилися батьки та учні 1-Д класу - 6733,67 грн. (вчитель Х. Фрейда), 4-Б класу - 4650грн. (вчитель Н. Балук) та 4-Г класу - 4221,11 грн. (вчитель С. Бойко).
Працівники Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука з радістю прийняла 73кг білої тканини для маскувальних сіток.
Це наша країна, наші неймовірні люди, які роблять свою маленьку, але дуже важливу справу!
11.11.2022р учні 1-А класу (вчитель Брода А.В.) відвідали ферму равликів «Західний равлик». Школярі дізналися багато цікавинок про життя равликів, особливості поведінки та про те, як їх використовують у кулінарії, медицині та косметології. А також побували на справжніх «равликових перегонах». Додому повернулися щасливі та з неймовірними емоціями.
Екскурсія в краєзнавчий музей
|
Учні 2-В класу (вчитель Романишин О.Є.) відвідали краєзнавчий музей, ознайомилися з культурними традиціями різних регіонів України, обрядами та звичаями в кожному куточку своєї Батьківщини.А найголовніше: навчились шанобливо ставитись до експозицій, які мають свою особливу історію.
Маленькі кроки до перемоги
|
https://youtu.be/ukoD_H4ruzk
Відбувся благодійний майстер-клас із розписування імбирних пряників для учнів 1-А класу (вчитель Брода А.В.) під керівництвом І.Гнилякевич. Частина коштів та пряник-подарунок було відправлено нашим Захисникам. Школярі залюбки розмальовували різнобарвною глазур’ю ексклюзивні смаколики та отримали багато хороших емоцій і вражень!
Унікальність таких солодощів в тому, що вони виготовлені від щирого дитячого серця, з великим бажанням та вірою у ПЕРЕМОГУ.
18 жовтня в 1-В класі (вчитель Козак Т.А.) був проведений майстер-клас з розпису медового печива. Смаколики, які виготовили діти, відвезуть нашим захисникам - військовим ЗСУ. Майстер-клас провела керівник студії " Писаночка" Ірина Гнилякевич.
Вітаємо всіх захисників і захисниць України, які щодня роблять неймовірне та борються за нашу з вами перемогу! Хай віра українців оберігає вас від ворожої зброї, а любов до країни не вичерпується навіть у найскладніші миті!
Дякуємо, підтримуємо та міцно обіймаємо!
Учні 4-А класу, класний керівник Г. Кіндрат
Пленерний день для учнів 2-В класу розпочався захоплюючою поїздкою у ведмежий притулок Домажир. Діти дізналися цікаві факти про життя ведмедів.
Далі відвідали храм і печери у Страдчі та піднесли щирі дитячі молитви до Богородиці за мир в Україні. А завершилася екскурсія дуже цікавим майстер-класом у Новояворівському краєзнавчому музеї "Малюнок кавою". Надзвичайно насичений день, неймовірні враження та море позитивних емоцій у дітей!!!
«Хліб – подарунок Божий, одвічне наш годувальник»
|
Учні 3 А класу підсумовуючи тему: " Подорожуємо і відкриваємо світ" відвідали митно-прикордонну частину пропускного пункту Шегині.
Ознайомились із правилами роботи прикордонної служби.
Завітали до міні-пекарні "Еко татко," де поринули у світ магії і чаклунства. Мали змогу провести підготовчу роботу для виготовлення хліба, власноруч замісити тісто. Дослідити процес бродіння до моменту розкладання тіста у форми для випікання.
Діти викликали "Дух хліба", який живе у печі і випікали хліб. Власноручно , з любов'ю, виготовлений буханець везли у свою сім'ю.
Краплинки добра, ласки та ніжності разом із смаколиками сьогодні передали батьки та учні 3 - А класу для бійців ЗСУ.
Передача поїхала у 10 гірсько - штурмову бригаду 109 батальон.
У Національному музеї імені Андрія Шептицького проходить виставка робіт знаменитої народної художниці Марії Примаченко "Дарю Україні!".
Учні 3-А класу (Класний керівник Петрів С.С.) мали змогу поринути у фантастичний світ дивовижних істот, звірів, птахів, квітів. Отримали неймовірний заряд позитиву від яскравої гами кольорів. Спробували відтворити малюнок на склі власноруч.
"Культуру знищити і поновити неможливо. Культуру треба берегти і за неї якраз треба боротися, щоб її не знищили. Її не можна просто віддавати, треба боротися до останнього"- Ігор Кожан.
Пленарні уроки і майстер-клас з випічки хліба у 3-В класі (класний керівник Гетьман Г.С.) в с. Шегині
До Шегинь ми завітали, на кордоні побували.
"Еко - татко" нас зустрів, та й зробив з нас "пекарів"...
В жорна зерно підсипали,
борошенце наміряли,
гарно тісто всі місили,
в форми клали, помастили,
споглядали як росло,
слухали як дихало.
А тоді у піч поклали......
"Червону руту" заспівали...
І ось чудо: буханці, наче сонця промінці...
Радості не було меж: "Міру май" - не пропадеш...
"Українське "наївне" мистецтво народної художниці М. Примаченко
|
Музейний урок і майстер-клас у 3-В класі (класний керівник Гетьман Г.С.) в Національному музеї ім. А. Шептицького
Наш 3-В на екскурсію завітав,
Творчість М. Примаченко з насолодою оглядав,
Дивні істоти на нас споглядали.
Ми їх розглядали , впізнавали, фантазували,
а опісля на чудовому майстер-класі на футболках набивали...
А ще з онукою М. Примаченко розмовляли,
про улюблені бабусині картини розпитали...
Екскурсія «Гавареччина – край гончарів»
|
14 вересня 2022 р. учні 1- Д класу побували на своїй першій екскурсії. Дітей радо зустрів неймовірно красивий лісовий край та невелике гончарське село Гавареччина. Школярі мали змогу замісити руками мокру глину та вчилися працювати на гончарному крузі, створюючи глечики, миски та підсвічники.
Особливе враження справив проїзд лісовими дорогами на позашляховику до криївки воїнів УПА.
Дякуємо ЗСУ за можливість мандрувати рідним краєм і вивчати його!
https://youtu.be/60Hf-wztV9w
Всесвітній День вишиванки
|
https://www.youtube.com/watch?v=1GG4cdwxlVQ
Із Всесвітнім Днем вишиванки - 2022 вітають учні 2-Г класу (вчитель - О. Гарбуз).
Війна змусила багатьох українців виїхати за кордон. Напевно, кожен з нас не раз уявляв себе мешканцем однієї із європейських країн та мріяв про подорожі Європою. Нажаль, зараз це стало вимушеною реальністю...
Цього року 9 травня в ЄС та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті святкують День Європи.
День Європи для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
У цей день проводяться освітні заходи про Європейський Союз, запроваджуються культурні та творчі ініціативи, відбувається вручення відзнак та премій.
Щоб ближче познайомитись з країнами Європи учні нашої школи переглянули презентації до Дня Європи та розгадали вікторину до Дня Європи в Україні.
Учні 1Г, 2Г, 4А, 4В та 4Д класів взяли участь у шкільній виставці малюнків "Україна - серце Європи".
"Мама" — перше та головне слово кожної людини. Любов і турбота мами оберігає нас з моменту народження.
У другу неділю травня українці відзначають день найдорожчої для кожного з нас людини – День матері. Цього року це 8 травня. У цей день хочеться сказати дякую всім матерям на планеті за найкращий подарунок — життя!
Українська жінка та мати зараз — це символ сили та любові у всьому світі! Дорогі матусі, вітаємо вас і бажаємо міцного здоров'я, душевних сил, життєвої мудрості, ангельського терпіння, жіночого щастя, неосяжної любові та домашнього затишку. Нехай над головою скоріше запанує мирне небо, яке оберігатиме від усіх бід та негараздів. Зі святом, матусі!
Учні 2В класу Кожевнікова Анна, Новоставська Ангеліна та Панчишин Маркіян.
Так люблю той Львів, що бракує ми слів!
|
Львів – місто надзвичайне, не таке, як усі інші… Навіть клімат у Львові незвичний, загадковий і непередбачуваний. Тут кожен куточок має свій особливий мікроклімат. Це місто із Замком і без нього, адже львівських замків не існує вже кілька століть… Це місто з рікою, котру ніхто не бачить: головна річка Полтва понад сто років тече під містом, закута у кам'яне ложе…
Цього року місто Лева святкуватиме 766 день народження. У зв’язку з воєнними діями багато дітей змушені були залишити Львів, але, не зважаючи на відстань, кожен прагне привітати своє рідне місто! Єднаємось, гуртуємось та не падаємо духом! Зі святом, Львів - місто весни моє!
Маруняк Юля 4-В клас, виконує пісню, яку написала її мама – https://youtu.be/1DaT1NxZvxM
Учні 3-Г класу класний керівник Бойко Світлана Володимирівна – https://youtu.be/9r-avE4zgTQ
06.05.2022 р. у прямому ефірі телемарафону Новини 24/7 на Першому Західному каналі телеведуча Ярина Капітан @Yaryna Kapitan передала листи і малюнки учнів 2-Г класу (вчитель О.Гарбуз) в руки СПРАВЖНІХ ВОЇНІВ. Тепер вони обов`язково потраплять в нагрудні кишеньки тих, хто виборює для нас право на життя!
Хай зігрівають вас, дорогі воїни, наші послання!
https://youtu.be/z2yvq97id2A
ПОВЕРТАЙТЕСЬ ЖИВИМИ З ПЕРЕМОГОЮ!
З Днем народження наш рідний Львове! Із 764-ою річницею, наше древнє, але завжди молоде, місто! Місто, яким понад 500 років правили королі, яке було під владою багатьох європейських країн, зокрема Польщі, Австрії, Німеччини та московщини. Місто, яке перебирало від кожного зі своїх загарбників якусь частину культури та знань, але завжди було, є і буде українською перлиною, столицею сучасного наукового, духовного та мистецького життя.
Приймай вітання, рідненьке, з уродинами від Твоїх маленьких мешканців - другокласників 53-ої школи. Бажаємо Тобі миру, свободи, процвітання! Завжди будь україномовним містом! Ми добре знаємо, що МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ, що МОВА - завжди НАЧАСІ! І вже добре вивчили, що джерелом збагачення української літературної мови є діалекти, які живлять та збагачують її.
Обіцяємо, що будемо леліяти рідну українську мову та берегти нашу львівську говірку!
Долучаємось до флешмобу «Львівська говірка» від Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради з метою відзначення Дня міста Львова.
P.S. Дистанційна робота і з дітьми, і з батьками приносить результати! ДЯКУЮ Вам, батьки, і ВАМ, мої маленькі актори.
Участь учнів 2 - Г класу у міжнародному мистецькому конкурсі "Мир очима дитини".
Ось так провели випускний учні 4-А класу (Л. Новікова). https://youtu.be/3KZaebRG848 Розфарбували пряники і занесли військовим у госпіталь.
А я собі сорочку вишиваю,
Бо перемога скоро, треба поспішити!
І хрестики на полотні немовби оживають:
«Рідна Україна в мирі буде жити!»
Одягнімо вишиванку, друже,
хай побачить українців світ!
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на тисячі літ!
У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Вишита сорочка для нас - це національна святиня та наш оберіг.
Вишиванка – це не просто одяг. Це один із символів нашої національної самоідентичності. Як і наші пісні, казки та мова.
Традиційно, вишиванка – це найпотужніший оберіг для воїнів, який споконвічно матері вишивали своїм дітям. Вони захищали їх на полі битви не лише старовинними символами, закодованими нитками на полотні, а й зашитою в них силою своєї любові та молитви.
Як відрізняються візерунки вишивки з різних регіонів нашої країни, так відрізняємося ми. Але є головне, що нас об’єднує: всі ми – українці. І в цій різноманітності наше багатство і міцність.
Цього року День вишиванки буде не таким, як завжди, адже тепер ми не просто одягнемо вишиванки, як гарний святковий одяг, а покажемо всьому світу, що ми - незламні українці, які завжди пам'ятають, бережуть і шанують свої традиції, навіть в час війни!
Вишиванка - це наш генетичний код. Сміливість – це частина генетичного коду українців. Унікальна, невід’ємна та непоборна. Сміливість сьогодні – це попри жорстокість загарбника, продовжувати любити і захищати українське. Сміливість – це плекати і берегти в собі українське, бо в ньому вся суть.
Надягаючи сьогодні вишиванку, ми заявляємо всьому світу про стійкість та незламність українського духу, про те, що українці – вільний народ, і що перемога буде за нами!
Війна змусила багатьох українців виїхати за кордон. Напевно, кожен з нас не раз уявляв себе мешканцем однієї із європейських країн та мріяв про подорожі Європою. Нажаль, зараз це стало вимушеною реальністю...
Цього року 9 травня в ЄС та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті святкують День Європи.
День Європи для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
У цей день проводяться освітні заходи про Європейський Союз, запроваджуються культурні та творчі ініціативи, відбувається вручення відзнак та премій.
Щоб ближче познайомитись з країнами Європи учні нашої школи переглянули презентації до Дня Європи та розгадали вікторину до Дня Європи в Україні.
Учні 1Г, 2Г, 4А, 4В та 4Д класів взяли участь у шкільній виставці малюнків "Україна - серце Європи".
"Мама" — перше та головне слово кожної людини. Любов і турбота мами оберігає нас з моменту народження. https://youtu.be/12HZk8wEkzY
У другу неділю травня українці відзначають день найдорожчої для кожного з нас людини – День матері. Цього року це 8 травня. У цей день хочеться сказати дякую всім матерям на планеті за найкращий подарунок — життя!
Українська жінка та мати зараз — це символ сили та любові у всьому світі! Дорогі матусі, вітаємо вас і бажаємо міцного здоров'я, душевних сил, життєвої мудрості, ангельського терпіння, жіночого щастя, неосяжної любові та домашнього затишку. Нехай над головою скоріше запанує мирне небо, яке оберігатиме від усіх бід та негараздів. Зі святом, матусі!
Учні 2В класу Кожевнікова Анна, Новоставська Ангеліна та Панчишин Маркіян
А скоро Великдень...та, бачиш, війна...
Так склалося з нами наразі
І плаче в куточку холодна весна
Їй гірко, як нам - бідоласі.
А скоро Великдень... і скоро свята,
Прийде золоте Воскресіння
А моя країна нестиме хреста-
Нестиме, заради спасіння
Стоятиме там серед чорних руїн
Заплакана... змучена... боса...
Гарматний в вухах колотитиме дзвін
І холод кривавий по косах
А скоро Великдень... для чого війна?
Для чого прострілені груди ?
І ця - не по-людськи висока ціна
Безглуздим наказом від "юди"
А скоро Великдень...та, бачиш, війна...
Та, бачиш, у нас катастрофа...
Тепер у нас своя болюча ціна
Тепер у нас своя "голгофа"...
©️Аліна Войтенко
Христове Воскресіння, Паска, Великдень - найжаданіше свято весни для всіх українців. Це вже третій рік, коли люди не можуть повноцінно взяти участь у богослужіннях та освяченні пасхальних кошиків. Сьогодні в умовах війни з Великоднем пов'язані надії українців на перемогу та відродження України!
В очікуванні Великодня учні нашої школи дистанційно опрацювали багато тематичних матеріалів - переглядали відео про Великдень, створювали писанки та Великодні кошики, брали участь у Пасхальній вікторині, розгадували кросворд та загадки, складали презентації про Великдень та писанки, а також були учасниками віртуальної екскурсії в музей "Писанка" в Коломиї.
У Чистий четвер нам роботи багато:
оселю і душу довести до ладу.
Нехай цього дня не бариться робота,
хай будуть приємними всенькі турботи,
хай лихо і гріх обминуть наші хати,
хай буде здоров'я і щастя багато!
Чистий четвер. У душі спокій. Ніби й забулось, що в рідному краї війна, що ще декілька годин тому знову голосно і протяжно вила-завивала тривожна сирена. На серці тиха радість від очікування найбільшого християнського свята – Воскресіння Христового! Дух свята відчувається в оселі духм"яним запахом пасок, що рум'яняться у духовці і святкової чистоти.
Чиста біла сорочка або вишиванка. Молитва. І писачок - до рук. Хтось бере писачок, хтось розкладає матеріали для декупажу, хтось розчиняє у воді фарби для крашанок … Немає нічого кращого, ніж писанка створена своїми руками.
Так було споконвіків в Україні. І так буде завжди! Любов до України, до рідної мови, до традицій свого народу наші діти увібрали з молоком матері. Ці хлопчики і дівчатка безперечно зростають справжніми патріотами своєї Батьківщини! Нас не здолати! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!
Витвори мистецтва учнів 2-Г класу (вчитель О.Гарбуз).
Святому Великодню Господньому передують великі приготування!
Чистий четвер. Ідеальний порядок у душі, в думках, у помешканнях. Оселі прикрашені вишитими рушниками і дитячими декоративними саморобками. Час господиням ставити тісто на паски.
Пасхальне тісто любить тишу та любов. А де любов – там діти. І діти в цей час – зразок тиші та порядку.
Маленькі матусині помічники і помічниці, учні 2-Г класу (вчитель О.Гарбуз), та їхні братики і сестрички місили і випікали найкращі в світі паски в час війни. І саме ці пасочки запам'ятаються їм на все життя.
Пасочки вдалися високими та пухкими – буде в кожній сім'ї добробут, а в Україні – воля та мир!
Майбутнє України – у вмілих руках творчих працьовитих дітей!!!
За традицією, у Чистий четвер потрібно найперше - очистити та оздоровити дух і тіло, а тоді підготувати оселю до свята – зайнятись генеральним прибиранням.
Тож у цей день кожен учень 2-Г класу (класний керівник О.Гарбуз) активно взявся за наведення порядку у своєму домі, за допомогу рідним у всіх домашніх справах. Працювалось легко і швидко, бо оселі готували до ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО, а отже - до неминучої перемоги ДОБРА над злом!
Чистий четвер - це день весняного очищення. Все повинно бути не лише ідеально чистим, а й виглядати по-святковому.
Учні 2-Г класу (вчитель О.Гарбуз) вже добре знають, що в цей день після того, як людина очистила себе, свої думки, свій дім від «бруду», їй потрібно подякувати Господу, що має дім, попросити у Бога, щоб дім мала кожна дитинка на Землі і тоді подумати, як оздобити свою оселю до великого свята. Адже Великдень — це свято воскресіння землі та природи до нового життя. Природа оживає, прикрашається зеленою травичкою та першим цвітом на деревах і на лугах, сонечко лагідно пригріває, дзвінко щебечуть пташки та в’ють новенькі чистенькі гніздечка для своєї пернатої сім’ї…
Оселі людські теж мають бути прикрашеними до свята.
Працювали дистанційно. Кожен вибирав і створював великодній декор за власним бажанням. І ось, яку красу ми створили …
Ми щиро віримо, що це світле свято Великодня принесе нам довгоочікувану радість перемоги, подарує надію та впевненість у завтрашньому дні, вселить спокій у серцях та зміцнить віру!
Нехай Божа милість та благословення принесуть у наші душі, сім’ї та в Україну – довгоочікуваний мир! Христос Воскрес! Воскресне Україна!
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат... Проте, сьогодення диктує нам свої правила та заставляє змінити наші цінності та погляди на життя... Інформація про війну викликає все більше тривожності... Діти прагнуть підтримати Збройні сили України, наших захисників і захисниць, і всіх, хто наближає момент перемоги! Через мистецтво вони висловлюють свої емоції, а інколи це навіть і "ліки" для душі. У воєнний час особливо важливо дати дітям можливість виплеснути все, що у них в серці. Тоді кожна дитина побачить і відчує, що вона теж робить щось важливе! Учні нашої школи також долучаються до підтримки наших захисників в різний спосіб: малюють малюнки, збирають продукти, беруть участь у різноманітних патріотичних заходах. Насправді, дитячі малюнки та й взагалі будь-яка підтримка ЗСУ - це неймовірний заряд енергії та віри у щасливе майбутнє! Це потужна мотивація у боротьбі за свободу і мирне небо для тих, хто їх малював! Адже, в кожен малюнок вкладена велика любов, віра та турбота! Разом ми все зможемо, разом ми - сила, разом ми - Україна!
Учні нашої школи брали участь у флешмобі на підтримку ЗСУ "Заспіваймо пісню про Україну". Ці діти також навчаються в музичній школі №1 ім. А.Кос-Анатольського. Діти й дорослі об'єдналися, щоб подякувати нашим захисникам, завдяки яким ми можемо співати, навчатись...
https://youtu.be/pV4NOx9auN4 Серед учасників Цвітана Витичак (учениця 4-В класу) та Карпин Ольга і Васюник Анна (учениці 4-Д класу).
Смаколики для Воїнів. "Дякуємо, що захищаєте Україну!" Ворона Вікторія 2-А клас.
В час Великодніх свят учні 2-Г класу(вчитель О.Гарбуз) вирішили привітати наших воїнів-захисників у листах та дитячими малюнками підтримати бойовий дух солдатів. У своїх посланнях діти висловили віру в беззаперечну перемогу України у війні і побажали всім якнайшвидше повернутися до своїх рідних!
Учні 4-Д класу взяли участь у Всеукраїнському онлайн-конкурсі «Захисники та захисниці України». Мета цього конкурсу — підтримати усіх, хто цікавиться історією України, та доповнити їх знання про звитягу захисників доби Київської Русі та українських козаків, подвиги українців у часи Другої світової війни та ключові події російсько-української війни. Цей конкурс надзвичайно актуальний сьогодні і є хорошою нагодою нагадати кожному, що захист Батьківщини — це найвищий обов'язок!
Час минає, а пам'ять залишається....
|
Небесна Сотня – наша перша лава
У справедливій мирній боротьбі
За Україну полягла –
Героям Слава і вічная пам'ять їм на цій землі…
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Україна – країна смутку і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше мають її, країна гарячої любові до народу і довгої, вікової, героїчної боротьби за волю… Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього…
21.02.2022р. учні та вчителі школи зібралися на лінійці-реквіємі «Час минає, а пам'ять залишається…», щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. Ми вшанували пам'ять героїв Небесної сотні, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін, щоб почали змінювати свою державу.
Лінійку підготували учні 3В класу, класний керівник Наталія Дзядик та педагог-організатор Ірина Кундельська.
Всесвітній день читання вголос
|
Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято - Всесвітній день читання вголос. Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше - молодого покоління, до читання книг, надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.
https://youtu.be/oCnl6_L4cVk
Учні 3 - Г класу (вчитель Бойко С.В.) теж взяли активну участь у цій події, незззважаючи на дистанційне навчання.
День Безпечного Інтернету 2022
|
08 лютого 2022 року вчитель інформатики Купчак Н.О. прийняла участь у відкритому заході із трансляцією через прямий ефір YouTube для закладів освіти України “Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітян до Дня безпечного Інтернету” . Це подія, під час якої реєстрували рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах Google for Education!
Під час заходу були презентовані:
· можливості цифрових інструментів Google Workspace for Education,
· переваги використання Google Класів для організації освітнього процесу;
Учасники флешмобу: виконували вправи у віртуальних кімнатах разом з освітянами України, отримували рекомендації щодо обережності і відповідальності під час роботи в Інтернеті, дізнавалися як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки, отримали у подарунок підготовлений кейс для впровадження в освітній діяльності.
8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».
Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. З метою підвищення рівня знань щодо використання сучасних Інтернет-ресурсів у 2-Г було проведено урок-подорож «День безпечного Інтернету» з зупинками на станціях : Інтернет, Девайси, Безпека, Соціальні мережі, Загадкова. Вчитель інформатики Наталія Купчак допомогла учням відшукати девайси, які заховалися за QR-кодами, розгадати логічні ребуси, а також вивчити правила безпечної поведінки учнів при роботі в Інтернеті. Практичний психолог Наталя Шматок виділила з учнями позитивні і негативні сторони Інтернету, а також вияснили чи можуть соціальні мережі бути корисними для діток.
Учні 4-их класів взяли участь у ВСЕУКРАЇНСЬКому КОНКУРСі «Безпечний Інтернет 2.0» на платформі На урок та отримали нагороди у вигляді дипломів та сертифікатів.
Із нагоди відзначення 8 лютого Дня безпечного Інтернету рекомендуємо переглянути освітні матеріали (відеоуроки), розроблені Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством освіти і науки України спільно з Громадською організацією «МІНЗМІН», а саме:
· Хто збирає дані моїх дітей і як вони використовуються? https://bit.ly/2XT38Ww
· Чи безпечно розміщувати фотографії моєї дитини в Інтернеті? https://bit.ly/3EjMVcr
· Що мені робити, коли інші люди публікують фотографії моєї дитини в Інтернеті без моєї згоди? https://bit.ly/3nz8dMn
· В якому віці діти повинні розпочинати знайомство з Інтернетом? https://bit.ly/3GqLHhm
· Чи потрібно використовувати батьківський контроль для своїх дітей в Інтернеті? https://bit.ly/3CoPM3o
· Чи справді незнайомці та педофіли є найбільшою загрозою для дітей в Інтернеті? https://bit.ly/3mkB4Vn
· Як я можу переконатися, що конфіденційність даних моєї дитини захищена, коли її вчитель використовує цифрові інструменти для навчання? https://bit.ly/2ZsulAh
· Як я можу перевірити, на що моя дитина підписалася в Інтернеті? https://bit.ly/3mlH3sQ
· Як захистити конфіденційність дитини в Інтернеті? https://bit.ly/30VKTkf
· Що робити, якщо я підозрюю, що пристрій моєї дитини зламали? https://bit.ly/3vRxepV
· для батьків відеокурс “Приватність дітей в Інтернеті” – https://cutt.ly/nE5XzbG
"Діти єднають Україну"
Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе...
Ми - українці, наш дім - Україна!..
Скільки глибини у цьому слові...
Це золото безмежних полів, це бездонна синь зачарованих небес...
Доля України завжди була складною і бурхливою - не раз топталися по ній орди чужинців... Але вона вистояла і сьогодні є єдиною, соборною та незалежною!
22 січня ми відзначаємо День Соборності України. Це надзвичайно важлива дата для нашої держави!
З метою виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, до свого українського народу, толерантності і людської гiдностi, вiдродження духовностi, пробудження iнтересу до культурних надбань українського народу, формування свідомого громадянина – патріота Української держави, у школі проведено ряд тематичних заходів.
А також учні нашої школи створили нерозривний, символічний ланцюг єдності, щоб відчути дух дружби, свободи і гордості за свою державу.
І ось уже Іван Предтеча свята усі завдав на плечі … А ми ще хочем святкувати і Сина Божого вітати. ...Все до ладу. Усе – як треба. Кожушки, хустки квітчасті... Долинає аж до неба: – Жийте в радості і щасті!
РОЗКОЛЯДА- 2022 у 2-Г класі ПШ № 53 м. Львова
Класний керівник - О.Гарбуз
Учні 1-А класу зі своїм вчителем Очерклевич О.Я. також створили різдвяний настрій...
Участь у конкурсі-фестивалі Вертепів
Традиції займають невід'ємну складову нашого життя. Вони не лише прикрашають наше життя, а й виховують в нас гідних своєї держави дітей. Наша школа піклується про збереження наших українських традицій. Тому зараз всі учні колядують, віншують, говорять про свята.
Хор "Маленькі українці" приймав участь у конкурсі-фестивалі Вертепів. Пропонуємо і вам зануритися з нами в атмосферу свят
"Вифлиємський Вогонь Миру"
|
Вогонь любові, вогонь добра,
Неси у світлі ліхтаря.
Хай знає кожен Божий дім -
Ми понесем вогонь, даруючи любов
Усім
(Соломія Кейван)
21 грудня до школи завітали пластуни, щоб передати Вифлиємський вогонь миру.
"Святий Миколай в Україні"
|
17.12.2021р. відбулася святкова лінійка "Святий Миколай в Україні". https://youtu.be/fwHtkm1flRQ Хор "Маленькі українці" закликав Святого Миколая до нашої школи, аби він точно завітав до усіх діток. Цікаві факти про доброго діда, пісні та святковий настрій - все це панувало в залі. Певні, що Святий Миколай неодмінно принесе усім - і дітям і дорослим - чудові подарунки. Комусь ляльку, комусь машинку, усій сім'ї - щастя та достатку, і цілій Україні - миру, любові та процвітання.
Акція "Подаруй дитині свято"
|
З історії ми знаємо, що благодійність завжди була властива українському народу. Сьогодні ми ще раз в цьому переконалися. Завдяки нашим дітям, батькам та вчителям нам вдалося зібрати велику кількість подарунків для діток з соціально незахищених сімей. Висловлюємо вдячність всім і кожному зокрема Пам'ятаймо, що добрі справи не залишаються непоміченими – вони як маяки світять тим, хто чекає допомоги.
Зібрані подарунки школа передала у церкву святої Анни.
Вітаємо хор "Маленькі українці"
|
Вітаємо хор "Маленькі українці" з перемогою на першому обласному конкурсі-фестивалі 'Дивосвіт"! Учні натхненної, висококультурної жінки Євгенії Павлівни Ваньчак, на сьогоднішній день під керівництвом Катерини Черняг, здобули чимало позитивних відгуків. Жюрі конкурсу було приємно здивоване тим, що в загальноосвітній школі збереглася традиція гри на сопілках у поєднанні з хоровою творчістю. Бажаємо подальших успіхів.
Стрітенська Свічка – Божий Оберіг,
Молитва щира про сім’ю й родину,
Що захищаючи не допускає гріх …
Учні 2-Г класу разом із класним керівником О.Гарбуз ретельно підготувалися до Свята Стрітення Господнього, до зустрічі із Богом у храмі, до зустрічі наших сердець із Серцем Христа, повним любові і милосердя.
Власноруч виготовлені і задекоровані свічечки обов'язково принесуть мир і спокій у наші душі, в наші домівки і нашій рідній Україні! Щира молитва з дитячих вуст при запаленій Стрітенській свічці беззаперечно буде почута, а прохання - виконані.
Cтрітенська свічка- символ запаленого у кожному з нас вогника Божої благодаті.
Майстер - клас із виготовлення і оформлення Стрітенської свічки у 1-В класі.
З глибин моря дістають перлини, а з глибин книг - знання!
Бібліотечний урок позакласного читання у 2-Г класі (вчитель О.Гарбуз). Улюблена шкільна ,,Левцева читальня'' тепло зустріла другокласників. Усі з нетерпінням чекали підсумків класного читацького марафону. І ось п. Леся Макаровська оголосила 3-ох переможців! Найбільше книг зі шкільної бібліотеки прочитали: Мартуся Парій, Злата Федюк і Маркіян Новосільський! Юні читайлики поділились враженнями від прочитаного і дали поради однокласникам, які з книг обирати, щоб читалось легко та із задоволенням. Від Левчика у подарунок отримали медаль, дуже цікаву книжку і цукерковий віночок.
Наприкінці навчального року переможців буде набагато більше)
21.12.2021 у 3 - Г класі (кл. керівник Бойко С.В) відбувся майстер-клас з виготовлення ялинкової прикраси, який провела мама нашого класу п. Соломія Строга. Найулюбленіше свято дітлахів - це Новий рік. Прикрашати ялиночки - довгоочікуваний момент. Іграшки, виготовлені власноруч, створять святковий настрій та відчуття дива.
Із нетерпінням і радістю всі очікують новорічних та різдвяних свят. Головною окрасою оселі у ці дні є новорічна ялинка. Кожен намагається прикрасити її яскраво та оригінально. Тому учні 4-Д класу 21.12. 2021р. на уроці «Я досліджую світ» вчилися розписувати керамічні ялинкові прикраси разом із народною майстринею України І.Гнилякевич, яка провела для дітей пізнавальний майстер-клас.
Зимові свята наближаються. І дітки 4- А активно почали готуватися: вчать вірші, колядки, готують прикраси. І навіть взяли участь у цікавому навчальному майстер класі з розпису керамічної ялинкової прикраси, яка багато років буде прикрашати їхню ялиночку. Майстер клас провела майстер народного мистецтва України п. Ірина Гнилякевич.
А ми Санту сьогодні бачили! Справжнього!"
|
А ми Санту сьогодні бачили! Справжнього!
Уявляєте, збиралися ми в гості до Святого Миколая! Вірші вивчили! Листи подячні написали! Над обіцянками, як проведемо наступний рік, весь урок розвитку зв'язного мовлення метикували! У власних характерах думками копирсалися – вишукували найкращі його риси! Приїхали, а виявляється, що Миколайко вже свою місію на Землі здійснив і вирушив до своєї небесної канцелярії трішечки відпочити та згодом знову братися за роботу – готуватися до свята у 2022 році!
Чекали Миколая, а тут – не хто інший як Грінч!!! Так-так, саме Грінч! Той самий антропоморфний зелений персонаж, який украв Різдво!!! І дітей він страшенно не любить! І Санту заховав(((
Ой і довелось нам усім попрацювати разом із 120-річним ельфом Васильком, щоб повернути Санту на свято! Ялиночки гіпсові розфарбовували! Завдання різноманітні виконували! Співали! Танцювали! Просили-молили: віддай нам Санту! І перемогли злу силу – визволили Святого!
Додому повернулися щасливі! Ангелятка Миколайкові у своїх чарівних книгах вже сто відсотків кожному з нас по одній добрій справі записали) Отже, й наступного року Миколай наші домівки не омине!!!
Відкриття художньої виставки дитячих малюнків "Дивосвіт"
|
Хор "Маленькі українці" брав участь у відкритті художньої виставки дитячих малюнків "Дивосвіт" у 2-й дитячій медіатеці міста Львова.
Хор "Маленькі українці" завітав до Львівського радіо
|
Львівське радіо:
Благодійний конкурс-фестиваль "Дивосвіт" вітає своїх переможців! В студії Львівького радіо учасниці і керівник хору "Маленькі українці" з початкової школи №53 - Олеся Терлюк, Яна Коваль, Вероніка Когут та Катерина Черняг.
Сопілка згуртовує, сопілка зацікавлює, вона розвиває. Здавалося б, йдеться про музичну школу, насправді про цілком незвичайну - діти на уроках музики роками усім класом вивчають гру на сопілці!
SoundCloud
https://bit.ly/31ZXcgy
Apple Podcasts
https://apple.co/3hT1klK
MixCloud
https://bit.ly/3sdq92Z
"Резиденція Святого Миколая"
|